Úspech našich druhostupniarov na robotickej súťaži

Po prvýkrát sa naši druhostupniari pod vedením pani učiteľky Evy Uličnej zúčastnili súťaže First Lego League. A postúpili do celoslovenského kola! Takéto boli prvé dojmy koordinátorky projektu po veľkom úspechu minulý piatok: “Do súťaže sme šli skôr s očakávaním, že ideme zbierať skúsenosti. Príprava bola veľmi náročná, pretože počas zatvorenia škôl bolo riešenie jednotlivých misií prakticky takmer alebo úplne nemožné. Veľkú časť práce sme preto dobiehali posledné tri týždne, kde sme do večera sedávali v škole a žiaci usilovne pracovali. Posledných päť dní, keď sa už museli odovzdávať nahrávky jednotlivých úloh, nám navyše dvaja členovia tímu ostali v karanténe, takže sme fungovali v režime, v ktorom sa pripájali iba online a zvyšní dvaja museli zabrať ešte viac, aby tím podržali a veci dotiahli. V štvrtok sme všetko odovzdali s pocitom, že nič nie je také dobré, ako by sme chceli, ale viac času sme už jednoducho nemali.”

Súťažilo sa v troch kategóriách – Inovačný projekt, Robot Desing, Robot Game. Víťazi sa vyhlasovali v každej kategórii a nakoniec sa ešte vyhlásili prvé tri tímy v celkovom hodnotení. Náš tím Štyri super Á-čka vyhral kategóriu Inovačný projekt a zároveň sa umiestnil v prvej trojici a postupuje na celoslovenské finále.

Mená súťažiacich – Adam Samuel Marko 8.B, Andrej Ulej 8.B, Alexandra Uličná 7.B z našej školy a náš bývalý žiak Adam Simonis (tiež ôsmak).

Gratulujeme!