Valentínska kvapka krvi

V stredu 14. februára sa aj naša škola zapojila do 29. ročníka Valentínskej kvapky krvi, kampane Slovenského Červeného kríža zameranej na podporu bezpríspevkového darcovstva krvi. Kampaň, ktorá sa tradične spája s témou lásky mala v tomto roku slogan: Buďme k sebe láskaví, veď sme +/- rovnakí.

Sedemčlenný darcovský tím našej školy tentokrát tvorili darcovia, ktorí už majú za sebou takmer 50 odberov krvi, ale čo nás veľmi teší aj prvodarcovia, ku ktorým teraz pribudla aj Sisa Schudichová:

„Mám radosť, že som svoj prvý odber mohla absolvovať v spoločenstve zamestnancov našej školy. Takéto spoločné a pravidelne sa opakujúce darovanie životodarnej tekutiny so sebou nesie silný odkaz solidarity, spolupatričnosti a bezpodmienečnej pomoci bez akýchkoľvek predsudkov. Som presvedčená, že takéto akcie posilňujú kultúru nezištného dávania, ktorú dlhodobo budujeme na našej škole a ku ktorej chcem viesť takýmto príkladom aj svoje deti.“

Dušan Haško